5 апр. 2016 г.

В 1983 вул. Бориса Тена реконструювали: проклали нову колію та перший асфальт. ФОТО

Багато чого, з того що є зараз у Житомирі - було зроблено до 1100-річчя Житомира. Нині таких масштабних реконструкцій у місті вже не відбувається.


Пропонуємо повернутись у минуле, на 33 роки назад та поглянути на вулиці імені XXII-го з`їзду Комуністичної партії Радянського союзу (нині Бориса Тена) та вул. Михайловоградської (нині - вул. Східної). Михайловоград - в часи СРСР місто у Болгарії, нині Монтана - місто-побратим м. Житомир.

У 1983 році по цих двох вулицях, як і сьогодні їздив трамвай, по двох старих колія, проте вони не мали асфальтобетонного покриття.

Працівники Житомирського трамвайно-тролейбусного управління у  1983 році демонтували старі трамвайні колії на дерев'яних шпалах на вул. Бориса Тена та Східній - а це 1,9 кілометри шляху.

 Довідка: З 1961 по 1963 ділянка трамвайної лінії  вул. Бориса Тена та Східній була одноколійною. Вагон з'їжджав з лінії на роз'їзд (відгалуження) аби пропустити зустрічний вагон. З 1963 року паралельно була прокладена друга колія.

Замість них було покладено нове полотно на бетонних шпалах, змонтовано путі, нову контактну мережу. Було замінено багато електричних залізобетонних опор.

Нове полотно працівники ЖТТУ збирали прямо на території підприємства - трамвайно-тролебусному депо №2 по вул. Вітрука, яке було збудовано у 1978 році.

Крім того ці дві вулиці були капітально реконструйовані та заасфальтовані.

ФОТО з архіву ЖТТУ

вул. Східна, Житомир


Нині ділянка вул. Східної та Івана Мазепи (до 2016 - вул. Мануільского), Житомир, 1983 р.

Заміна трамвайного полотна та капітальна реконструкція вул. Бориса Тена у Житомирі, 1983


Житомир, 1983 р., вулиця імені XXII-го з`їзду Комуністичної партії Радянського союзу (нині Бориса Тена). Вдалині у центрі кадру будівля міської вечірньої школи по вул. Івана Кочерги

ФОТО Google, травень 2015 року, Житомир


>

related posts

ВК