24 мар. 2016 г.

ВАЖЛИВО! Кабмін затвердив нові норми споживання газу

На вчорашньому засідання Кабмін України прийняв постанову про змінення норм споживання природнього газу для домогосподарств, які не мають засобі обліку.


Підприємства газопостачання почали виставляти домогосподарствам, у яких немає приладів обліку, підвищений тариф з розрахунку 6 кубічних метрів газу на одну особу на місяць для домогосподарств лише із газовою плитою та 18 кубометрів на особу на місяць із газовою плитою та колонкою.

Уряд ухвалив постанову, якою встановлює норматив у 4,4 та 14 кубометра відповідно. 

Прем’єр-міністр України Арсеній Яценюк вимагає від підприємств газопостачання негайно перерахувати норматив і повернути громадянам кошти.

«У залежності від домогосподарства, це від 195 до 1800 гривень за період опалювального сезону, які незаконно хочуть отримати з громадян країни і зарахувати до доходів облгазів», - підкреслив Глава Уряду.

Яценюк запропонував Урядові, зважаючи на те, що вища судова інстанція скасувала попереднє урядове рішення, за невідкладною процедурою ухвалити постанову, якою встановити норматив у 4,4 кубічних метра на одну особу на місяць для домогосподарств лише із газовою плитою та 14 кубометрів на особу на місяць із газовою плитою та колонкою – як обраховано Міністерством енергетики та вугільної промисловості і НКРЕКП.

Уряд ухвалив відповідну постанову.

Норми зменшили в 1,3 разу, тож споживачам доведеться платити на 11,5-28,75 грн менше з однієї особи залежно від наявності/відсутності газової колонки чи централізованого гарячого водопостачання.
Прем’єр-міністр звернувся до газопостачальних підприємств: «Рішення про нарахування нормативу 6 кубічних метрів не відповідає постанові Кабінету Міністрів, тобто є незаконним». «Я вимагаю негайно перерахувати (нормативи) і повернути людям кошти», - підкреслив Арсеній Яценюк.


Уряд також дав протокольне доручення Міністерству енергетики та вугільної промисловості України в тижневий строк розробити та затвердити порядок перерахунку нормативів споживання газу за період дії скасованої судом постанови.

Вартість одного кубометра газу розрахована за нинішнім тарифом у 7,188 грн/куб. м. Із 1 квітня ціни можуть змінитися.

>

related posts

ВК