23 мар. 2016 г.

Енергоефективність у Житомирі: Як реалізується програма «Теплий Житомир»


Мер Сергій Сухомлин відзвітував журналістам ЗМІ про перші результати діяльності та реалізацію програми розвитку Житомира, з якою він йшов на вибори.


За його словами реконструкцію 17 основних магістральних трас теплових мереж районної котельні №9 та №10, м. Житомира буде здійснено за грантові кошти уряду Швейцарії у розмірі 40 млн. 581 тис. грн. та співфінансування «Житомиртеплокомуненерго» (22 млн. 344 тис. грн). Також за рахунок коштів кредиту ЄБРР буде охоплено ще 36 магістралей на загальну суму 150 млн. 378 тис. грн.

програма енергоефективності, Житомир
ЕНЕРГОЕФЕКТИВНИЙ ЖИТОМИР

Місто шукає шляхи зменшення споживання природного газу та виробництва тепла за рахунок альтернативних видів палива, влада працює над реалізацією кількох проектів – будівництва теплоелектроцентралей. В результаті впровадження цих проектів "Житомиртеплокомуненерго"  зменшить споживання електричної енергії на 80% за рахунок виробництва власної та зменшить споживання природного газу з 61% до 39,3%.

- Перший проект – це встановлення котла на біомасі ТЕЦ на РК 11 по вул. Отаманів Соколовських, 6 (Генерала Потапова) за рахунок кредитних та грантових коштів ЄБРР. Орієнтовна вартість робіт складе 10 млн. євро. Роботи розпочнуться вже з квітня цього року та будуть завершені у 2018 році, - заявив Сухомлин

Другий проект – будівництво ТЕЦ ОРС на біомасі на котельні РК 10 по пров. Винокурному, 36 за грантові кошти уряду Швейцарії та власні кошти ЖТКЕ. Вартість робіт складає 6,5 млн. швейцарських франків, з них 5,5 млн – грантові кошти.

«В літній період ТЕЦ працює і тим самим забезпечує подачу гарячої води в мікрорайонах. В принципі всі ТЕЦ розраховані на роботу круглий рік. З газом ми собі цього дозволити не зможемо, а перевага ТЕЦ це як раз робота протягом всього року і постачання гарячої води населенню міста Житомира», - пояснив мер.

За рахунок співпраці «Житомиртеплокомуненерго» з Європейським банком реконструкції та розвитку та Швейцарським бюро співробітництва в Україні, у Житомирі буде встановлено 225 індивідуальних теплових пунктів.
«Це дасть можливість мешканцям багатоповерхівок регулювати температуру подачі теплоносія в залежності від температури повітря на вулиці. Ця установка також має в собі теплові лічильники. При контролі  та регулюванні подачі тепла, його споживання скорочується на 15-20%. Це середні показники економії в платіжках за тепло, яких можна буде досягти при установці ІТП», - зазначив Сергій Сухомлин.

На грантові кошти ЄБРР (Фонду E5P) встановимо 87 ІТП. 

З них: цього року - 50, решта - у 2017. Крім того, в рамках співфінансування «Житомиртеплокомуненерго» та безповоротної фінансової допомоги Уряду Швейцарії,  (20/80%) на загальну суму 80 млн. 479 тис. грн з наступного року розпочнеться встановлення ще 138 ІТП. Цього року ми розробимо проекти і проведемо тендери.

Крім того, Сергій Сухомлин розповів, що в жовтні 2014 року в Житомирі була впроваджена система моніторингу споживання енергоресурсів в бюджетній сфері. За 2014 рік споживання теплової енергії скоротилося на 7,5% порівняно з середньорічним споживанням теплової енергії за останні 8 років, а у 2015-му - на 17,8%. За цінами на березень 2016 року вартість зекономлених у 2015 році коштів міського бюджету за послуги з централізованого теплопостачання становить 11,5 млн. грн.

програма енергоефективності, Житомир


У 2015 році в закладах освіти було встановлено 38 лічильників із системами регулювання подачі теплоносія. У 2016 році планується дооблаштувати всі заклади бюджетної сфери приладами обліку теплової енергії та підключити всі лічильники до єдиної інформаційної системи енергомоніторингу. В рамках міжнародних проектів в 27 закладах планується встановити індивідуальні теплові пункти із системами регулювання подачі теплоносія, які будуть виведені на єдиний диспетчерський пункт.

>

related posts

ВК