16 мар. 2016 г.

У Житомирі буде свій Дім української культури

Дім української культури незабаром може запрацювати у Житомирі,
оскільки депутати міської ради затвердили проект по створенню даного культурного осередку. Для забезпечення створення та діяльності етно-мистецького центру передбачено фінансування у розмірі 1100,0 тис. грн (один мільйон сто тисяч гривень).

Про "ZT-GRAD" розповіли в управління по зв’язках з громадськістю Житомирської міської ради.

"Культурний центр буде відкрито на базі архітектурної пам’ятки міста, в маєтку Філіпова (колишній РАЦС) на перехресті вулиць Шевченка та Великої Бердичівської. Біля нього буде встановлено 3 флагштоки з прапорами України, Житомира, Євросоюзу, а також стелу «Український дім». Буде також розроблено та реалізовано проект найбільшої в Україні ляльки-мотанки (висота до 4 метрів)", - стверджують в управлінні.

«Концепція Українського дому вже випрацьована. Кожна експозиція буде змінюватися щомісячно. На сьогоднішній день готується експозиція видатних діячів Житомирщини: Виговського, Ріхтера, Ольжича. Також в залі буде виділено місце для живого спілкування, де будуть проходити конференції, зустрічі людей»,- повідомила Наталія Чиж.

В управлінні культури міської ради зазначили, що в культурному центрі будуть діяти школи майстрів, вишиванок,  українських поробок, гуртків тощо Дім української культури буде місцем зустрічі інтелігенції, молоді, науковців, місцем проведення творчих зустрічей, майстер-класів і презентацій, розміщення цікавих виставкових експонатів.

 «Український дім стане місцем спілкування для творчих людей, - переконаний міський голова Сергій Сухомлин. -  Це буде вільний простір, де люди зможуть зустрічатися, проводити політичні вечори та концерти, спілкуватися між собою, будуть проходити виставки, присвячені історії Житомира чи європейським подіям. Український дім буде створено з цікавими експозиціями, такими як: піаніно Ріхтера, козацький човен. В цьому нам багато допомагає обласний краєзнавчий музей».Український дім у Житомирі
Будинок адвоката Філіпова або РАЦС Житомира - Українский дім у Житомирі

Більше фотографій у середині маєтку дивіться тут. 


>

related posts

ВК