24 февр. 2016 г.

Історія електрифікації Житомира і Житомирської області - відкрито музей Житомиробленерго. ВІДЕО


Музей Житомиробленерго у Житомирі: лічильники, лампочки, запобіжники, генератори, трансформатори, фотографії, документи.На днях у Житомирі було відкрито музей компанії ПАТ «Житомиробленерго». Він розташований у підвальному приміщенні «Сервісного центру» компанії, по вул. Перемоги 10.

«Житомиробленерго» – це одне з найстаріших діючих підприємств, яка почала свою роботу ще у XIX сторіччі, як підприємство Житомирських міських електричних станцій та мереж.

Перша електрична лампочка була увімкнута в Житомирі у 1896 році, в приміщенні міського театру по вул. Пушкінській, де зараз знаходиться обласна філармонія ім. Святослава Ріхтера.

Важливу роль у розвитку електроенергетики тогочасного Житомира відіграло масштабне будівництво трамвайного господарства. Трамвай у Житомирі було запущено 22 серпня 1899 року.


Сучасний музей є наступником свого попередника - у 1991 році було створено перший музей компанії, творцями якого були: Павло Євгенович Галаневич, Володимир Петрович Андрушкевич, Іван Сингаївський, Федір Твердохлєбов з допомогою Володимира Лушкіна.

Колекція музею надзвичайно багата  – документи, різноманітне обладнання – як то стенд з всіма можливим видами електричних лічильників, які  були у Житомирі за останні 120 років.

Один з унікальних експонатів – карта електрифікації Житомира 1943 року, зроблена під час окупації Житомира фашистсько-німецькими загарбниками. Документ у чудовому стані зберігся і по сьогоднішній день.

Музейні вітрини також містять багато історичних фотографій – будівництво першої електростанції Житомира, бригади перших електриків, фото будівель першого трамвайного депо – нині це подвір’я 25 ліцею та територія навколо.

Варто відзначити, що експозиція у музеї розповідає про історію електрифікації не лише обласного центру , а й усіх районів Житомирської області.

Прямо в приміщені побудований новий макет розподільчої мережі в складі якої: повітряна лінія електропередачі (ЛЕП) -10Кв від живлячої підстанції - 35-10Кв, макет щоглової трансформаторної підстанції 10-0,4 Кв та ЛЕП- 0,4 Кв, до якої приєднано умовного споживача «Сільську бібліотеку». Елементи енергообладнання. Такий експонат було виготовлено для того, аби донести до відвідувачів процес електропередачі та, безумовно, правила з електробезпеки.

Система заробітку для блогерів - "Блогун".

>

related posts

ВК