25 сент. 2013 г.

Житомирська обласна дитяча бібліотека. Історія життя, до 75-річчя бібліотеки. ФОТО

16 серпня виповнилось 75 років від дня заснування Житомирської обласної бібліотеки для дітей Житомирської обласної ради, яка нині розташована по вул. Пушкінській.


За 75 років свого існування бібліотека пройшла великий шлях історії.

     16 серпня 1938 року згідно рішення Народного комісаріату освіти УРСР була створена окрема Житомирська обласна бібліотека для дітей, яка розмістилася у приміщенні тодішнього Палацу піонерів. Першим директором її був Піманов Іван Андрійович. Бібліотека мала чотири відділи: два абонементи – молодший та старший, читальню, методичний кабінет. Фонд бібліотеки на той час нараховував близько 25 тис. примірників книг.

Під час окупації книжковий фонд був знищений на 80 відсотків. Після визволення Житомирщини обласна бібліотека для дітей відкрилася для читачів в травні 1944 року в приміщенні обласного відділу народної освіти, доукомплектували бібліотеку за рахунок збору книг серед населення та читачів бібліотеки. І вже на 1 січня 1945р. фонд бібліотеки складав 18 тис. примірників книг.

В 50-ті роки фонд літератури обласної бібліотеки для дітей зріс втричі в порівнянні з довоєнним часом, а кількість читачів сягнула чотирьох тисяч.

У 60-ті роки розширюється мережа спеціалізованих дитячих бібліотек, при сільських бібліотеках відкриваються КЮЧ (кімнати юного читача). При бібліотеці діють 7 пересувок, які обслуговують дитячі садки та вихованців дитячих будинків, запроваджується диференційоване обслуговування читачів за віком, проводяться читацькі конференції, зустрічі з письменниками, обговорення дитячих книг.

У 1979 році завершується будівництво приміщення для обласної наукової бібліотеки, і будівля однієї із перших публічних бібліотек на Волині дістається обласній бібліотеці для дітей на радість працівникам та читачам бібліотеки.З переїздом бібліотеки в приміщення на вул. Пушкінській, 36, значно покращились умови для якісного обслуговування читачів-дітей: у відділі обслуговування дошкільників і учнів 1-3 кл. влаштували кімнату казок; у відділі обслуговування учнів 4-8 класів створено інформаційну кімнату, де зосереджено довідково-бібліографічний апарат; значно поліпшились умови читального залу, почав працювати нотно-музичний відділ з кінозалом, поліпшилась матеріальна база обласної бібліотеки для дітей.В 1992 році після натурного обстеження за пропозиціями спеціалістів Київського ВНДІТАБ, будинок бібліотеки був включений у списки пам’ятників архітектури по Житомирській області.

Сьогодні Житомирська обласна бібліотека для дітей живе цікавим, творчим, активним життям. Це сучасний культурний, інформаційний, просвітницький центр, що складається з двох відділів обслуговування, відділу інноваційних бібліотечних технологій та чотирьох секторів.

Відповідно до потреб сьогодення здійснюється реалізація базових функцій бібліотеки, колектив бібліотеки працює над задоволенням читацьких потреб та інформаційних запитів майже 12-ти тисячного загону дітей, юних і дорослих користувачів. Фонд бібліотеки складає  сьогодні більше 150 тис. примірників документів (з них 130 тис. примірників книг). Бібліотека отримує біля 250 назв періодичних видань.

Обласна бібліотека для дітей Житомирської обласної ради є організаційно методичним центром для 22 районних дитячих бібліотеки, 12 міських дитячих бібліотеки та 823 сільських бібліотеки, що обслуговують дітей.


Автор фото: Андрей Морозов

Давно стала реальністю присутність нашої бібліотеки в Інтернеті.  Створюються нові послуги. З минулого року в нашій бібліотеці кількість віртуальних відвідувачів дорівнює більше половини  кількість фізичних. Сьогодні ми  маємо свій сайт, який на основі сучасних інформаційних технологій забезпечує розвиток нових видів послуг та можливість створення орієнтованих на дітей електронних ресурсів, на якому міститься інформація про життя регіону, його історію, науку, культуру, місцеві визначні пам'ятки, розміщено електронний каталог. 

Ведемо активне блогобудівництво (блоги «Творча стежинка» та «ЧИТАЙБУМчик»), відкрили свої сторінки в соціальних мережах. Ми маємо свій канал на Ютубі – соціальній відеомережі, що допомагає нам створювати презентаційні відеосюжети про творчість наших читачів та рекламувати нові бібліотечні послуги.

Інформатизація та комп’ютеризація нашої бібліотеки почалася в 2003 році. Був отриманий грант та відкрито Інтернет – центр за фінансової підтримки Посольства США в Україні. Минуло десять років  від отримання першого гранту і  на сьогодні наш 75 – річний ювілей співпадає з отриманням нового гранту від програми «Бібліоміст» за підтримки Фундації Білла та Мелінди Гейтс. Отже Обласна бібліотека для дітей Житомирської обласної ради стала переможцем  четвертого раунду конкурсу з організації нових бібліотечних послуг із використанням вільного доступу до Інтернету отримавши можливість на впровадження своїх проектів у практику роботи.

За умовами гранту наша бібліотека до кінця 2013 року отримає 10 комп’ютерів з навушниками та веб-камерами і один комплект периферійного обладнання.

Працюючи з дітьми, ми намагаємось враховувати їх різноманітні потреби та інтереси, допомагаємо реалізувати їхні права на вільний вибір поглядів і переконань і вбачаємо своє завдання у формуванні громадянина України, освіченого, культурного, морально-розвинутого майбутнього представника наукової інтелігенції.


По інформації пресс-служби бібліотеки.
>

related posts

ВК