7 июл. 2011 г.

У Житомирі 5 годин поспіль збирали 170-кілограмове шоколадне серце. ФОТО

 Я розповідав Вам раніше, що у ТРЦ «Глобал.ua» (на території меблевого відділу) розмістився на півроку «музей шоколаду».

Напередодні Всесвітнього Дня шоколаду (11 липня) - музей підготував сюрприз.
До нас привезли виріб, яке став рекордом України - це 170-кілограмове «шоколадне серце», побудоване з «доміношок».

Вперше його склали на святі шоколаду у Львові, в лютому цього року.
Технічні дані рекорду:

  •  15000 шоколадних плиток розміром 25х50х7 мм;
  •   Довжина по периметру 14 м
  •  Ширина 4,5 м
  • Вага - 170 кг

У Львові серце склали за 6 годин. Показуючи його в містах Україні, команда збирачів призвичаїлася, і у нас його зібрали вже за 5 годин.

У збірці завжди бере участь 6 осіб. Спочатку викладається контур серця, потім його поступово заповнюють. Робота монотонна, вимагає зосередженості, але координатор проекту - Михайло Галабурда стверджує, що після такої збірки він відчуває гордість від зробленого.

У Житомирі «шоколадне серце» гостюватиме 2 тижні. Організатори музею зараз домовляються, щоб помістити «серце» на більш відкриту та доступну площу в ТРЦ «Глобал.ua», як це було у інших містах Україні.

Проблема полягає в тому, що біля «серця» потрібно буде ставити охорону, так як у наших співвітчизників може виникнути бажання потягнути шматочок серця або пошкодити його.

А в неділю, 10 липня, напередодні Всесвітнього Дня шоколаду в музеї буде святкова програма, конкурси на кращі розмальовки з солодким нагородженням.

Експонати виставки поповняться поруч фігур з білого шоколаду. У музеї з'явився ще один фонтан тепер їх два - з білим і чорним шоколадом.

Станом на 4 липня музей відвідав 1061 дитина і 1908 дорослих.

Житомиряни не втрачають можливості отримати жменю цукерок за оповідання віршика чи спів пісеньки. За словами Михайла Галабурди, найчастіше діти розповідають вірші Тараса Шевченка, а в Харкові популярним був вірш про «Таню і м'яч». Але житомиряни пішли далі - тут вже навіть танцювали брейк-данс. Днями сюди зайшла група польських туристів.

А от серед численних відгуків у однойменній книзі  знайшов віршик Сашка Мазунов, датований 8 червня 2011:

Шоколандія - це солодкий рай.
Шоколадки, цукерки .... Іди вибирай!
Тут цікаво шоколаду попити,
І хочеться тут мені, хоч день, але пожити!

Організатори музею з прикрістю розповіли, що відмінники перестали ходити в музей, маючи можливість безкоштовного входу при наявності 5-ки, тому нагадуємо, що потрапити в музей можуть:
  • діти до 10 років безкоштовно;
  • діти старше 10 років безкоштовно, при наявності в табелях, атестатах оцінок від 10 до 12 (хоча б однієї), по 12-бальній шкалі, показавши його на вході;
  • всі інші - за наявності з собою чека, в якому зазначено, що Ви купили продукцію компанії «АВК» на суму від 20 грн., незалежно від місця покупки (це також можна зробити прямо в музеї шоколаду).
«Музей шоколаду» працює з 10:00 до 20:00 щоденно, крім понеділка і без перерви на обід.

ФОТО: Михайло Галабруда & Сергій Харчук >

related posts

ВК