19 мая 2011 г.

У Житомирі відкрито виставку «Життя і творчість польського письменника Владислава Реймонта». ФОТО


 Експозиція з 2 десятків стендів розмістилася в у Центрі інтелектуального дозвілля «Кавоманія», за адресою вул. Московська, 24-б.


Виставку відкрив Почесний Консул Республіки Польщі в Житомирі - Юрій Водерацький з дружиною. Він сказав, що такі події - це одне з його завдань, якомога більше знайомити суспільство з видатними особистостями.

Розповісти докладніше про життя і творчість Владислава Реймонта, він запросив кандидата історичних наук, старшого наукового співробітника АПН м. Києва - Шахрай Тетяни Олексіївну.

Вона відзначила, що дана виставка була приурочена до 75-річчя від дня смерті Реймонта. І вперше в Україні вона стартувала в 2000-му році. Але вже через рік нас чекає наступний ювілей - 145 років з дня народження Владислава Реймонта.

У 26 років Реймонт написав перший своє перше літературно видання. У 29 він написав біографічний твір «Комедіанта». Роман «Мужики», за який він удостоївся Нобелівської премії - він почав писати у 37 років, а закінчив у 42.

Отримав він премію в 57 років (1924 р.). А через рік він помер. Але він живий у наших серцях, і ми повинні пам'ятати, що наше майбутнє планується через наше сьогоднішнє, - підбила підсумок своєї розповіді Тетяна Шахрай.

Виставка триватиме по 23 травня.

У червні з 10 по 13 числах відбудеться вперше в Житомирській області міжнародний фольклорний фестиваль. У ньому братимуть участь творчі колективи України та Польщі, а також кількох інших країн - повідомив «Журналу Житомира» Юрій Водерацький.Почесний Консул Республіки Польщі в Житомирі - Юрій Водерацький  Кандидат історичних наук, старший науковий співробітник АПН м. Києва - Шахрай Тетяна Олексіївна.  
У Житомирі відкрито виставку «Життя і творчість польського письменника Владислава Реймонта»
  
>

related posts

ВК