8 мая 2011 г.

Напередодні дня Перемоги у Житомирі вшанували пам'ять льотчиків. ФОТО 7 травня в парку 30-річчя Перемоги відбувся урочистий мітинг. Один з виступаючих ветеранів сказав, що сьогодні тут хочуть вшанувати пам'ять всіх льотчиків, а не тільки тих, які звільняли Житомир від німецьких фашистів.


Микола Яковенко, авіатор, який доклав зусиль до спорудження і відкриття цього пам'ятника, розповів про його історію.

«Цей літак брав участь у боях, у складі ІІ-ї повітряної армії, яка визволяла Житомир. Також в цій армії брав участь льотчик-космонавт Георгій Береговий. І перебуваючи у нас, в Житомирі, в музеї Корольова, він поставив питання, про те, як увічнити пам'ять льотчиків-авіаторів ІІ-ї повітряної армії. І прийшла така думка, тоді ми заклали цей парк 30-річчя Перемоги, поставили цей пам'ятник все льотчикам, не лише ІІ-ї повітряної армії. І в 1976 році ми цю пам'ятку з допомогою промислових підприємств і організацій спорудили і відкрили. Щоб ми всі пам'ятали, що Житомир звільняли не лише танкісти, піхота, артилеристи а й льотчики повітряної армії. »

На сьогодні у парку проведено прибирання, відновлено освітлення, яке було варварськи знищено. На літак-пам'ятник направлено кілька прожекторів, а сам він підсвічується діодними лампочками.
Нарешті на пагорбі навколо пам'ятника обрізані верхівки дерев, і тепер його добре видно з вулиці Черняховського.

Один з керівників КП «Міськсвітло» сказав, що до сьогоднішнього дня територію охороняла міліція, щоб до свята пам'ятник не споганили. Неодноразово бували випадки вандалізму, і особливого цинізму - нанесення фашистської свастики. Чи буде так цього разу - питання часу ...
>

related posts

ВК