12 апр. 2011 г.

ФОТОРЕПОРТАЖ: Меморіальний будинок-музей С.П. Корольова у Житомирі по вул. Леваневського

  Сьогодні, 12 квітня ми святкуємо Всесвітній день авіації та космонавтики та   50-річчя першого польоту людини у космос. 50 років тому, 12 квітня 1961 року, громадянин СРСР майор Юрій Олексійович Гагарін на космічному кораблі "Восход" вперше в світі здійснив орбітальний обліт Землі, відкривши епоху пілотованих космічних польотів. Політ, що тривав всього 108 хвилин, став потужним проривом в освоєнні космосу.


   "Восход"  -  творіння і дитя Сергія Павловича Корольова, і хтозна, чи відбулась б ця подія у 1961, якби 27 липня 1944 його мати Марія Каланіна не добилася звільнення Корольова, та зняття з нього судимості. Роки проведення у таборах НКВС , на Колимі підірвали його здоров'я. Сергій Павлович прожив лише 5 років після польоту Гагаріна, та помер у 1966, 14 січня. Прах його поховано в Москві, у кремлівській стіні.

   У 2007, коли ми відзначали100-річчя від дня народження С.П.Корольова - в Україні була випушенна ювілейна монета номіналом 2 грн, з нейзильберу. Чи гідна це відзнака? Залишу це на розсуд істориків.

   На аверсі монети угорі розміщено малий Державний Герб України, під яким напис у три рядки – НАЦІОНАЛЬНИЙ БАНК УКРАЇНИ, стилізоване зображення ракети перед запуском. Унизу – написи: 2 ГРИВНІ/ 2007 та логотип Монетного двору Національного банку України.

  На реверсі монети зображено портрет Сергія Корольова та стилізовані зірки, розміщено: праворуч у два рядки роки життя – 1907 – 1966, ліворуч – факсиміле та унизу півколом напис – СЕРГІЙ КОРОЛЬОВ.


Ювілейна монета "С.П.Корольов". 1907-1966. 2  грн, нейзильбер. Реверс. 
Ювілейна монета "С.П.Корольов". 1907-1966. 2  грн, нейзильбер. Аверс.   Сьогодні у житомирському музеї космонавтики та меморіальному будинку-музеї С.П.Корольова - день відчинених дверей для всіх бажаючих. Детальніше з експонатами я пропоную Вам ознайомитись на фото.

Житомир,  вул. Дмитрівська, 5.

Меморіальна дошка на стіні будинку-музея С.П.Корольова.

Їдальня будинку, в якому народився С.П.Корольов

Портрет матері з малим Сергійком.
У 1977 його мати передала у музей зберженне нею волосся, з першої стрижки Сергія.Дружина Сергія Павловича - Ніна Іванівна Корольова.
Зал наукової біографії С.П.Корольова


Фото після арешту і заслання у Колиму.

Один з багатьох документів - прохань матері Корольова, офіцерів, науковців, чиновників про звільнення та перегляд справи його арешту.
>

related posts

ВК