22 апр. 2011 г.

У Житомирі заклали перший камінь майбутнього пам’ятного обеліску на честь працівників міліції – жертв чорнобильської катастрофи.

20 квітня у Житомирі, на території УМВС у Житомирській області (вул.Пушкінська та Старий Бульвар) - було закладенно символічний перший камінь майбутнього пам’ятного обеліску на честь працівників міліції – жертв чорнобильської катастрофи.


На мітингу-реквієму були присутні нинішні працівники УМВС, деякі з ліквідаторів, родичі загиблих, настоятель Свято-Михайлівського кафедрального собору отець Стефаній, перехожі повз житомиряни.

На мітингу виступив безпосередній учасник ліквідації наслідків аварії на ЧАЕС генерал-майор міліції у відставці Петро Васильович Грозінський.

    У своєму зверненні до присутніх працівників та ветеранів органів внутрішніх справ, членів сімей ліквідаторів, депутатів обласної та міської рад, представників громадськості та всіх небайдужих людей, які зібралися поблизу адміністративної будівлі обласного управління, що на Старому бульварі Житомира, він поділився спогадами про квітень 1986 року – чорної дати в історії України.

   Зведений загін працівників МВС, до складу якого входив і Петро Грозінський, був прикомандирований з 27 квітня по 5 травня до прип’ятського міськвідділу внутрішніх справ. На той час більшість його працівників знаходилось уже в лікувальних закладах із тяжкими діагнозами. До завдань новоприбулих міліціонерів входило проведення роз’яснювальної роботи серед населення та безпосередня участь у виселенні людей, охорона громадського порядку на вулицях Прип’яті та попередження можливих злочинних проявів.

   Нині із 175 працівників органів внутрішніх справ, що прибули тоді до мертвого міста, живими залишилось лише 76. Тож нехай страшний 1986 рік стане останньою чорною сторінкою в історії України, а меморіальний обеліск, який сьогодні буде закладено – пам’яттю і пересторогою для наступних поколінь, - наголосив сивочолий генерал.

    Загалом, на Житомирщині із 700 міліціонерів-ліквідаторів 150 – втратили здоров’я і стали інвалідами, 130 - пішли із життя. Кожного із них згадали поіменно, віддаючи данину пам’яті за мужність і жертовність та вшанували хвилиною мовчання.У Житомирі заклали перший камінь майбутнього пам’ятного обеліску на честь працівників міліції – жертв чорнобильської катастрофи.

УМВС України у Житомирській області, Старий бульвар 5/37. Фото з корпусу з вул.Пушкінської.


    Заходи по вшануваню 25-ї річниці аварії на ЧАЕС 1986-го року тривають.
Нагадую, що у Держархіві Житомирської області відкрита виставка: «25-років Чорнобильській катастрофі»
>

related posts

ВК