26 апр. 2011 г.

У Житомирі відбувся мітинг -реквієм, присвячений 25-й річниці Чорнобильської аварії. ФОТО


Сьогодні, 26 квітня біля пам'ятного знаку «Пожежникам, які врятували світ» відбувся мітинг-реквієм, присвячений 25-й річниці Чорнобильської аварії.


Була присутня вся місцева і обласна влада, а також працівники МНС, ліквідатори аварії, учні, студенти, гості від японської Асоціації - "Чорнобиль-тюбу".
Мітинг своєю промовою відкрив мер Володимир Дебой: «Дорогі земляки і ветерани, шановані представники дружного японського народу! Сьогодні дійсно світлий і трагічний день для всього людства. Світлий тому, що саме наші земляки, саме герої-пожежники 25 років тому стали на захист всього світу. І перемогли ту трагічну аварію, ту катастрофу, яка могла полонити всю землю»

Губернатор ЖОГА Сергій Рижук відзначив, що нещодавні, трагічні події в Японії, на Фукусимі, і не лише - також свідчать про необхідність об'єднання зусиль всіх держав світу, в протистоянні з сучасними техногенними викликами. Всі події, приурочені до 25-й річниці чорнобильської катастрофи, які проводяться в Україні - є новим віянням у напрямі державної політики нашої держави.

Перший напрям - це 30-ти кілометрова зона і реактор. Другий - повне очищення, реабілітація і відновлення продуктивних сил виробничих стосунків на територіях, які ще забруднені, але наука і практика вже довела і переконала, що ми маємо всі можливості наукового, технологічного і фінансового напряму, щоб не відсиджуватися, як то кажуть, в окопах, а явно наступати на трагедію і здолати остаточно її наслідки.

Ліквідатор, Товянський Олег, що виступив на мітингу, з гіркотою в своїй промові, і душі, відмітив, що держава забула про них, ліквідаторів. І вони вже нічого не просять, тому що вже ні в що і нікому не вірять. Ми знаходимося в якомусь не зрозумілому статусі - робили святу справу, рятували всіх хто жив, що народилися в 86-м році, а виявилися «на задвірках» в держави, серед людей, які заважають жити і пожирають бюджет.

До присутніх також звернулася представниця японської Асоціації - "Чорнобиль-тюбу" - пані Мічиє Джіно. «Ми приїхали до Вас з Японії, яка за 8 000 км. звідси. Для того, щоб бути з Вами разом в цю годину і день, коли проходить 25 років з дня чорнобильської катастрофи. Я хотіла б від імені всіх членів нашої організації виразити співчуття тим, хто помер, і тим хто і зараз страждає від проблем із здоров'ям, через наслідки цієї трагічної події.
Як Вам відомо, 11 березня в Японії сталося велике горе – через потужні землетруси і цунамі - померли, і пропали без вісті більш ніж 27 тис. чоловік. І через цунамі, викликане землетрусом, сталася велика аварія на АЄС Фукусима-1. По сей момент наслідки аварії до кінця не ліквідовані. І до цих пір остаточно не відомо, які обставини на станції. Але вже немає сумніву, що це дуже серйозна катастрофа, яку можна порівняти з Чорнобилем»
Всі присутні поклали квіти до пам'ятного знаку і меморіальних плит, і взяли участь в поминальному молебні.>

related posts

ВК